Muzikos mokyklos mokiniai - konkursų dalyviai

Sėkmė M.Rostropovičiaus atrankoje

Muzikos mokslas reikalauja daug kruopštaus darbo, daug praktinių muzikavimo valandų, tad gabesnieji mokiniai nori savo gebėjimus patikrinti respublikiniuose konkursuose. Vasario mėnesį Tauragės muzikos mokyklos mokiniai savo jėgas bandė net trijuose konkursuose.

Vasario 6 dieną vyko III-asis respublikinis instrumentinių ansamblių konkursas „Karamelė“ Kelmėje. Įvairiausių sudėčių instrumentiniai ansambliai, kurių buvo net 62, susirinko iš Joniškio, Kuršėnų, Raseinių, Kelmės, Kauno, Tauragės, Naujosios Akmenės, Pakruojo, Šiaulių, Radviliškio, Ventos, Tytuvėnų, Rietavo, Klaipėdos, Palangos, Garliavos, Kretingos. Šiame konkurse dalyvavo Tauragės muzikos mokyklos mokiniai: 3-ios smuiko klasės mokinės Gintarė ir Deimantė Kalkovaitės (mokyt. Vaiva Bartušienė), kurioms akompanavo 3 papildomo fortepijono klasės mokinė Austė Jurytė (mokyt. Aušra Petraitienė). Šis trio laimėjo I-mo laipsnio diplomą; Kryptingo muzikavimo meno kolektyvuose programos 1-os akordeono klasės mokinės Emilija Sviklytė ir Brigita Griškutė (mokyt. Tomas Altaravičius). Duetas laimėjo I-mo laipsnio diplomą; Vilius ir Julius Bartušiai (mokyt. Gintaras Baltušis). Šis duetas laimėjo I-mo laipsnio diplomą.

Vasario 7 dieną vyko respublikinis Kęstučio Ivaškevičiaus stygininkų konkursas J.Naujalio muzikos gimnazijoje Kaune. Į šį konkursą susirinko 33 stygininkai  iš Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Ukmergės, Jonavos, Alytaus, Kėdainių, Utenos. Šiame stygininkų konkurse dalyvavo ir Tauragės muzikos mokyklos 2-os smuiko klasės mokinės: Kamilė Atkočaitytė (mokyt. Audronė Beišienė) ir  Austėja Maroščikaitė (mokyt. Audrė Sanijevienė), šioms mergaitėms akompanavo mokyt. Jolanta Valskienė.

                 Vasario 7 dieną vyko respublikinis Aleksandro Livonto jaunųjų stygininkų konkursas skirtas Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos 50-mečio jubiliejui. Konkurse dalyvavo 17 Lietuvos jaunųjų smuikininkų. Šiame konkurse varžėsi 3-ios smuiko klasės mokinė Agnė Gečaitė (mokyt. Liana Bagdonienė). A.Gečaitė laimėjo laureatės vardą. Jai konkurse akompanavo nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos ir dainininko Virgilijaus Noreikos koncertmeisteris Aleksandras Vizbaras.

               Norime pasidžiaugti, kad Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas"Pagalba Lietuvos vaikams", atliko atrankas ir nuo 2015 m. globos ir rems smuikininkę Agnę Gečaitę iš Tauragės, klarnetininką Rapolą Bartulį iš Kauno ir baleriną Rūtą Karvelytę iš Vilniaus. Tauragės muzikos mokyklos istorijoje dar nėra buvę, kad šis garsus visame pasaulyje fondas remtų mūsų mokinį. Be to, tokių mažų vaikų kaip Agnė, kuriuos remtų M.Rostropovičiaus fondas, fondo istorijoje taip pat bene pirmasis atvejis. Daugeliui fondo remtų vaikų pavyko ne tik įgyvendinti savo svajones, bet ir užlipti ant didžiųjų pasaulio scenų, groti kartu su visame pasaulyje žinomais orkestrais bei būti pripažintais tarp geriausių. Norisi palinkėti, kad A.Gečaitė garsintų Tauragę, Lietuvą ir, kad ją lydėtų muzikinė fortūna.


Tauragės muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojas

Algirdas Petraitis

  img 3396 - copy   img 3395 - copy     


img 6652 - copy      dsc03312 - copy

Atnaujinta (Trečiadienis, 21 Rugsėjis 2016 11:25)